Intervju Vestnik, 17.1. 2026 – Nasilje med mladimi je simptom širše družbe

V časniku Vestnik o medvrstniškem nasilju…predvsem bi želela izpostaviti del o stereotipiziranju mladih, kot ga je povzela novinarka:

“Stereotipiziranje mladih

Čevnikova opozarja tudi na pogosto posploševanje in stereotipiziranje mladih. Po njenih izkušnjah se večina mladih danes vede odgovorno in spoštljivo, v povprečju pa so manj nasilni kot marsikateri odrasel človek. Če pogledamo komentarje pod spletnimi članki ali objavami na družbenih omrežjih, postane stopnja sovražnosti, cinizma in agresije v družbi še posebej skrb vzbujajoča. Pri tem poudarja, da večine neokusnih in odkrito agresivnih komentarjev ne pišejo mladi, saj to ni njihov primarni medij niti interesno področje. Takšni dogodki tako po njenem mnenju več povedo o širših družbenih napetostih, pomanjkanju dialoga, empatije in varnih odnosov kot pa o domnevno »pokvarjeni mladini«.”

https://vestnik.svet24.si/novice/slovenija/lucija-cevnik-nasilje-mladi-preventiva-pristop-1873881?fbclid=IwY2xjawTJeSRleHRuA2FlbQIxMABicmlkETBWNWRIRjZ0ckY5VjlmYWY0c3J0YwZhcHBfaWQQMjIyMDM5MTc4ODIwMDg5MgABHt_njbO1wjTvVVqp-ZIdIVhuvC6umd9P34elmR-uIA8tARZdjsNXdPqzXRPd_aem_g4NPjHjB-h5n3vr4Af3lFg

Scroll to Top